نشریه بلومبرگ در گزارشی از سطح خیابانهای تهران از وضعیت حجاب زنان بعد از انتخابات ریاست جمهوری خبرداد و نوشت : خیابانهای تهران و زنانی که در آن رفت و آمد می کنند بعد از انتخابات ریاست جمهوری رنگ و روی دیگری گرفته اند . در گزارش بلومبرگ آمده است : از زمان انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور منتخب و تا سوم اوت که او در مجلس سوگند یاد می کند ، نشانی از ون های سفید و سبز رنگ پلیس مقابله با مد (!) در خیابانهای تهران نیست و زنان که باید مو و بدن خود را بپوشانند در این میان بهترین بهره را میبرند .

در گزارش بلومبرگ با برخی از زنان بد حجاب در خیابانها گفت وگو شده که آنها از جمع شدن گشت های ارشاد ابراز رضایت کرده اند .

همچنین در ادامه این گزارش آمده است حسن روحانی رییس جمهور منتخب در جریان مبارزات انتخاباتی خود اعلام کرده بود که دولت نباید به حریم خصوصی افراد کار داشته باشد و گزارشگر به این نتیجه است که شاید به همین دلیل گشت های ارشاد از بعد از انتخابات دیگر در میادین و چهارراههای شهر ظاهر نشده اند.

گزارشگر بلومبرگ همچنین در ادامه با اشاره به تاریخچه حجاب بعد از انقلاب اسلامی بیان کرده است در زمان دولت سید محمد خاتمی بود که شلوار های جین کم کم به صورت مسئله ای عادی در جامعهمطرح شد و قبل از آن در ادارات دولتی کسی حق پوشیدن شلوار جین نداشت . همچنین در این زمان بود که زنان کم کم به جای چادر و روسری به سمت شال رفتند و آستین مانتوها نیز کوتاه شد . در دوران احمدی نژاد اما گشت های ارشاد با قدرت بیشتری در صحنه حاضر شدند و حالا که دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد تمام شده زنان می توانند تا حدودی آن طور که می خواهند به خیابانها بیایند.

در پایان این گزارش گزارشگر به نقل از برخی زنانی که از جمع شدن گشت های ارشاد ابراز رضایت کرده اند ، آورده است که این زنان امید دارند در ادامه کار و با روی کار آمدن دولت روحانی نیزماجرای گشت های ارشاد به همین ترتیب ادامه پیدا کند و خبری از آنها در خیابانهای تهران نباشد . یکی از این افراد به نام نوشین 32 ساله گفته است :« روحانی به اهمیت آزادی برای مردم واقف است و اینکه دولت ها به حمایت مردم نیاز دارند و درهر صورت زنان نیز نیمی از جامعه ایران راتشکیل می دهند !»   

منتشر شده در: رجا نیوز