ترس فتنه‌گران از استقبال تاریخی مردم و علمای قم از رهبر انقلاب موجب جوسازی‌های فراوان آنها شده است. این رسانه‌ها و نیز برخی چهره‌های فتنه پس از انتخابات این روزها بشدت می‌کوشند اختلاف میان مراجع را القا کنند. اگرچه این رفتار دروغ به جایی نمی‌رسد و با استقبال پرشور از رهبری، باز هم توهم و دروغگویی فتنه برای افکار عمومی آشکار‌تر می‌شود اما درباره سفر رهبر انقلاب به قم گفتنی‌های بسیاری وجود دارد. حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين مرتضي‌آقاتهرانی از جمله روحانیونی است که ارتباط و حضور گسترده‌ای در حوزه‌های علمیه و بیوت مراجع دارد. آقاتهرانی از شاگردان آیت‌الله‌العظمی بهجت (ره) بوده و اینک از نمایندگان حامی دولت است.

***

آقای آقاتهرانی! سفر مقام معظم رهبری به قم دارای چه اثراتی برای حوزه‌های علمیه و طلاب و روحانیون خواهد بود؟

سفر حضرت آقا به استان قم از جهات مختلف مفید بوده و اثرات مثبت زیادی دارد. حضور مقام معظم رهبری در استان قم و حوزه‌های علمیه تحول بزرگی در حوزه‌ها ایجاد می‌کند و اثرات معنوی بسیاری برای طلاب و روحانیون دارد. سفر مقام معظم رهبری به قم و دیدار با طلاب و روحانیون و مراجع عظام یکی از آرزوهای حوزه‌های علمیه ما است. این جمله به این معنی است که حوزه‌های علمیه اهدافی را تعقیب می‌کنند،‌یکی از نمونه‌های آن، حضور مقام معظم رهبری در حوزه‌ها و تاکید همیشگی ایشان بر حفظ استقلال و بالا بردن وجهه علمی حوزه‌هاست. همین که حضرت آقا بیایند، از حوزه‌های علمیه بازدید کنند و مردم و طلاب ایشان را ببینند، موجب تحول جدی در دوستان طلبه و روحانی‌مان خواهد شد.

با نزدیک شدن به زمان سفر مقام معظم رهبری به قم،‌شاهد تلاش وافر رسانه‌های حامی فتنه برای القای برخی اختلافات هستیم،‌ ارزیابی شما از این اقدامات چیست؟

آقای مهاجرانی باید هم از انگلستان این حرف‌ها را بزند. باید از آن سوی دنیا بگوید هیچ کس مقام معظم رهبری را قبول ندارد! این آقایان فکر می‌کردند که مقام ولایت اصلا در ایران نیست و به همین خاطر چنین آشوب‌هایی را در تهران و بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 ایجاد کردند. هدف،‌ مقام‌معظم رهبری بود و انتخابات تنها بهانه این افراد برای تضعیف جایگاه رهبر انقلاب بود. مردم ما هم بویژه درتهران و در روز نهم دی ماه نشان دادند،‌این طرز تفکر مخصوص به همین آقایان است و مردم ولایتمدار ما هیچ‌گاه مقام معظم رهبری را با امثال مهاجرانی عوض نمی‌کنند. در نهم دی‌ماه چه اتفاقی افتاد؟ اتفاق این بود که مردم با صدای رسا به گوش همه دشمنان و دوستان نظام جمهوری اسلامی رساندند که ما ولایت را می‌خواهیم و واقعا ولایی هستیم. این افراد خیال می‌کردند که مردم ما حتی امام حسین(ع) را نیز نمی‌خواهند به همین دلیل در روز عاشورا آشوب کردند. این بیچاره‌ها حتی وقتی در ایران بودند نیز نتوانسته‌اند با 2 نفر از مردم کوچه و بازار صحبت کنند تا بفهمند مردم ما چگونه زندگی و فکر می‌کنند و در مورد نظام جمهوری اسلامی و مقام عظمای ولایت چه احساسی دارند. این افراد،‌افرادی منزوی هستند که در اتاق‌های دربسته واقعا متحجرانه به اتفاقات نگاه می‌کنند. در حال حاضر هم که در کشور حضور ندارند و اصلا نمی‌فهمند در ایران چه خبر است و مردم چگونه فکر می‌کنند.

دستاوردهای این سفرچیست که باعث می‌شود این افراد از سفر مقام معظم رهبری به قم بترسند؟

دشمن، ‌چه دشمن داخلی و چه دشمن خارجی و استکبار جهانی از یک مساله می‌ترسد، آن‌هم قدرت ولایت و ولایی بودن مردم است، چرا که می‌دانند حمایت مردم از مقام ولایت به معنی به راه افتادن حکومت امام‌حسین(ع) است. می‌دانید چرا این حکومت راه نیفتاد؟ چون نگذاشتند مردم مقام ولایت را بفهمند اما در حال حاضر ملت ایران دارند به این سمت می‌روند و جهت اصلی حکومت مقتدرانه ولایت بر تمام جهان است که ان‌شاءالله ظهور امام عصر(عج) نمونه جدی این مساله است که باید تحقق پیدا کند. اینها در تمام این مدت نشان دادند که از این مساله می‌ترسند؛ چه جایی که به مخالفت با مقام ولایت پرداختند و خواستار منزوی کردن رهبر انقلاب بودند چه جایی که گفتندـ‌العياذ‌بالله‌ـ امام زمان(عج) وجود ندارد و چه حالا که از دور نشسته‌اند و نمی‌توانند تاکید علما و مراجع عظام بر تبعیت از مقام ولایت را ببینند.

منتشر شده در: وطن امروز