یک روز پس از انتشار خبر کمک مالی محمود عباس(ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطیني به نامزد شکست خورده انتخابات سال 88، ‌میر‌حسین موسوی در اطلاعیه‌ای استفاده از کمک‌های بیگانگان از سوی خود یا حامیانش را تکذیب کرد.

اسناد خیانت‌های ابومازن به فلسطینیان که طی مراحلی در اختیار شبکه تلویزیونی الجزیره قرار گرفته،‌ بعد از انتشار در این شبکه تلویزیونی منجر به حمله مردم به دفاتر این تشکیلات شده و اعتراض‌های گسترده فلسطینیان به این رفتار و اقدامات را نیز در پی داشته است. این اسناد اما در جایی مورد اعتراض یکی از سران فتنه قرار گرفته که نام او در آنها عنوان و افشا شده که ابومازن تلاش کرده یک فعال اقتصادی را متقاعد کند برای تاسیس یک ایستگاه رادیویی برای معترضان پس از انتخابات، 50 میلیون دلار به میرحسین موسوی کمک کند.

سران فتنه که در جریان افشا شدن کمک مالی یک‌میلیارد دلاری يك کشور عربی به آنها برای براندازی نظام جمهوری اسلامی، ‌مدت‌ها در تردید برای پاسخگویی به این مساله بودند، ‌این بار سریع‌تر از آنچه تصور می‌شد به میدان آمدند تا خبر را تکذیب کنند اما آنچه در این میان جالب توجه است، ‌تکذیبیه عجولانه و البته متوهمانه‌ای است که میرحسین موسوی در مقابل این اسناد منتشر کرده است. موسوی در این یادداشت کوتاه،‌ محمود عباس،‌رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را که به ابومازن معروف است،‌ «ابوعباس»(!) خوانده و مدعی شده الجزیره برای او پرونده‌سازی کرده است.

البته پیش از این نیز در جریان دستگیری تعدادی از نیروها و حامیان وی که به قصدشان در براندازی نظام و حتی همکاری با سازمان‌های وابسته به اپوزیسیون اعتراف می‌کردند، موسوی مدعی شد برای همه این افراد پرونده‌سازی صورت گرفته است اما ارائه اسناد الجزیره این بار نه از سوی ایران و رسانه‌های داخل کشور که از سوی رسانه‌ای عرب‌زبان و با انتشار اسناد قطعی آن صورت گرفته است. موسوی اسناد الجزیره را که حتی مورد تایید سران ارشد تشکیلات خودگردان هم قرار گرفته، گزارشی آشفته نامیده که توسط دروغگویان منتشر شده است. این در حالی است که چند روز پیش «نبیل شعث» یکی از مقامات بلندپایه حکومت خودگردان، در مصاحبه‌ای که ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ از تلویزیون الجزیره پخش شد، تایید کرد که اسناد منتشر شده جعلی نیست و مجموعه‌ای از گفت و شنود‌ها و تبادل اندیشه‌ها در مذاکرات با اسرائیل بوده است. موسوی همچنین بدون اشاره به شعار «نه غزه؛ نه لبنان» حامیان خود در روز قدس سال گذشته و همچنین تقدیر آنان از جریان فتح و شخص محمود عباس در روز قدس امسال به دلیل موضع‌گیری علیه رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، عباس را فردی نامیده که «کوس رسوایی او بر سر هر کوی و برزن زده شده» و حرف‌هایش ارزشی ندارد. پول موسوی را چه کسی برد؟

افشای این اسناد و واکنش هیجانی و عجولانه نامزد شکست خورده انتخابات 88 به آن، یادآور ماجرای افشاگری آیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان درباره کمک مالی یک‌میلیارد دلاری یکی از سران عرب به فتنه‌گران برای براندازی نظام جمهوری اسلامی بود.

آیت‌الله جنتی در خطبه‌های نماز عید فطر سال جاری در مسجد جمکران به اسناد کمک مالی یکی از کشورهای عربی به سران فتنه اشاره کرد. این صحبت‌ها گرچه هیچگاه از طرف فتنه‌گران تکذیب نشد اما بهانه‌ای برای فضاسازی و تخریب وجهه دبیر شورای نگهبان شد. از سوی دیگر با انتشار این خبر و تاکید عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان که اسناد این کمک مالی وجود دارد،‌ این بار فتنه‌گران بودند که برای مشخص شدن کسی که این پول را دریافت کرده،‌ جلسه گذاشتند و برای یکدیگر پیام فرستادند.

تاخیر در تکذیب خبر دریافت کمک مالی توسط خاتمی، موسوی و کروبی نیز به همین دلیل بود که هیچ کدام از رفتار شریک سیاسی خود خبر نداشته و در جلساتشان به شوخی و طنز نیز شده از پول‌های دریافت شده احوالپرسی می‌کردند.

شنیده‌های «وطن امروز» حکایت از این دارد که در همان زمان نیز در یکی از جلسات موسوی و کروبی این دو با اشاره به ماجرای دریافت یک میلیارد دلار با یکدیگر با حالت مطایبه سخن گفته و به تلویح از یکدیگر پرسیده‌اند: «کمک‌های مالی را چه کسی برد؟» شریک سوم که از این جلسه جا مانده بود اما در پیامی از کنایه‌های آنها در جلساتشان ابراز ناراحتی کرد. بعد از برگزاری این جلسات بود که سران فتنه بدون تکذیب اصل خبر،‌خواستار محاکمه آیت‌الله جنتی شدند اما با این حال در جریان افشا شدن کمک مالی 50 میلیون دلاری ابومازن یا همان «ابوعباس» موسوی(!) این بار میرحسین موسوی است که بلافاصله با عجله تمام وارد صحنه شده و دریافت کمک‌های کشورهای بیگانه را تکذیب می‌کند. موسوی در حالی در یادداشت خود اشاره کرده که هیچ کدام از حامیان و نزدیکانش از بیگانگان پولی دریافت نکرده‌اند که وزیر اطلاعات در زمان دستگیری
برخی افراد نزدیک به موسوی، بیان کرده بود تعداد زیادی از افرادی که در اغتشاشات حضور داشتند به دریافت پول از گروه‌های مختلف برای اغتشاش و آسیب زدن به اموال عمومی اعتراف کرده‌اند و فردی که پشتیبانی خبری فتنه را برعهده داشته نیز در اعترافات خود به دریافت مبلغ قابل توجهی پول از سوی دشمنان انقلاب اقرار کرده است. در هر صورت ماجرای کمک مالی خارجی به جریان فتنه شاید از این منظر که چه کسی پول را دریافت کرده برای فتنه‌گران مهم باشد اما از نظر افکار عمومی، این نفس دریافت پول از بیگانگان است که اهمیت دارد و این مساله‌ای است که با تکذیب‌های یکجانبه از طرف سران فتنه حل نخواهد شد. مزدوران ابومازن عکس احمدی‌نژاد را آتش زدند     تعداد اندکی از حامیان محمود عباس در تظاهراتی، عکس رئیس‌جمهور ايران و رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را به آتش کشیدند. به گزارش مشرق به نقل از فلسطین‌الیوم، این افراد در شهر رام‌الله ضمن برپایی تظاهراتی با تعداد اندک عکس محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان و خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس را به آتش کشیدند. وضاح خنفر، مدیر شبکه الجزیره از دیگر افرادی بود که در این تظاهرات مورد اهانت این تعداد اندک قرار گرفت.این اقدام پس از آن صورت گرفت که الجزیره با انتشار برخی اسناد، ابعاد همدستی تشکیلات خودگردان فلسطیني‌ با رژیم صهیونیستی را فاش کرد و از عمق همکاری‌های امنیتی این تشکیلات با رژیم اشغالگر قدس پرده برداشت. در اسناد منتشر شده توسط شبکه الجزیره آمده است: صائب عریقات در گفت‌وگو با یک هیات اسپانیایی درباره پیامدهای منطقه‌‌ای شکست روند صلح در 14 دسامبر 2007 می‌گوید: «بن‌بست در روند صلح به‌معنای پیروزی حزب‌الله، حماس و ایران خواهد بود. هر آنچه که اسرائیلی‌ها انجام می‌دهند تسلیم منطقه به احمدی‌نژاد است؛ ابومازن برای پیروزی جریان سازشکار در ایران حاضر است 50 میلیون دلار به موسوی کمک کند».

منتشر شده در: وطن امروز