مروری بر تاریخ آمریکا و مهمترین رخدادهای بین المللی

📜در روز ۳ اوت سال ۱۷۹۵؛ ۲۲۶ سال پیش در چنین روزی، معاهد گرینویل بین اروپاییان مستقر در قاره آمریکا با سرخپوستان مستقر در منطقه شمال غربی یعنی در منطقه ویاندات و دلاور منعقد شد که مرزهای بین بومیان آمریکا و منطقه حاکمیتی اروپاییان در مستعمره هارا مشخص می کرد.

📜 در روز ۳ اوت سال ۱۸۲۹؛ ۱۹۲ سال پیش در چنین روزی، معاهده لویستون از طرف مردم قبیله سنکا و شاونی منعقد شد تا زمین های خود در اوهایو را با زمین هایی در غرب رود می سی سی پی معاوضه کنند.

📜 در روز ۳ اوت سال ۱۹۱۴؛ ۱۰۷ سال پیش در چنین روزی، در جریان جنگ جهانی اول، آلمان علیه فرانسه اعلان جنگ کرد . رومانی نیر اعلام کرد که در این جنگ بی طرف باقی می ماند.

📜 در روز ۳ اوت سال ۱۹۵۸؛ ۶۳ سال پیش در چنین روزی، اولین زیر دریایی اتمی دنیا یعنی زیر دریایی یو اس اس ناتیلوس به اولین ناوگان دریایی ای تبدیل شد که از زیر قطب شمال رد شد.

تقویم تاریخ سوم اوت

📜 در روز ۳ اوت سال ۱۹۷۲؛ ۴۹ سال پیش در چنین روزی، سنای ایالات متحده معاهده موشک های ضد بالستیک را تایید کرد. پیمان موشک‌های ضد بالستیک یا پیمان موشک‌های پادپرتابشی بین ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی برای محدودسازی سیستم موشک‌های ضدبالیستیک مورد استفاده برای دفاع از خود در مقابل موشک‌های بالستیک با جنگ‌افزار هسته‌ای بسته شد. بر اساس مفاد این پیمان، اعضا امکانات ضد بالستیک خود را به دو مجتمع با حداکثر ۱۰۰ موشک ضد بالستیک محدود می‌کنند.

📜 در روز ۳ اوت سال ۲۰۰۵؛ ۱۶ سال پیش در چنین روزی، رییس جمهور موریتانی زمانی که برای مراسم خاکسپاری ملک فهد در عربستان به سر می برد، توسط یک کودتای نظامی از مقام خود برکنار شد.

مرور تاریخ آمریکا و جهان هر روز در «جهان ما»