مروری بر تاریخ آمریکا و مهمترین رخدادهای بین المللی

📜 در روز ۱ اوت سال ۱۳۱۵ میلادی؛ ۷۰۶ سال پیش در چنین روزی، قحطی بزرگ در اروپا به حدی شدید شد که پادشاه انگلستان نیز برای خرید نان با مشکلات و سختیهای زیادی مواجه شد!

📜 در روز ۱۱ اوت سال ۱۸۹۸؛ ۱۲۳ سال پیش در چنین روزی، در جریان جنگ آمریکا و اسپانیا، نیروهای آمریکایی وارد شهر مایاگوئز پورتوریکو شدند.

📜در روز ۱۱ اوت سال ۱۹۳۴؛ ۸۷ سال پیش در چنین روزی، اولین زندانی به زندان فدرال آلکاتراز در جزیره آلکاتراز منتقل شد .

📜در روز ۱۱ اوت سال ۱۹۷۲؛ ۴۹ سال پیش در چنین روزی، آخرین نظامیان آمریکایی نیز ویتنام جنوبی را ترک کردند و به حضور نظامیان آمریکایی در این جنگ پایان دادند.

 

📜در روز ۱۱ اوت سال ۱۹۸۴؛ ۳۷ سال پیش در چنین روزی، رونالد ریگان رییس جمهور ایالات متحده که برای انتخاب دوباره در دور دوم ریاست جمهوریش مشغول تبلیغات انتخاباتی بود، زمانی که برای سخنرانی شنبه شب خود در رادیو ملی آمریکا آماده می شد به شوخی به شنوندگان رادیو گفت :« ما تا ۵ دقیقه دیگر آماده حمله می شویم!»

📜در روز ۱۱ اوت سال ۲۰۰۳؛ ۱۸ سال پیش در چنین روزی، ناتو فرماندهی حفظ صلح در افغانستان را بر عهده گرفت . این اقدام، اولین ماموریت ناتو در بیرون از مرزهای اروپا در طول ۵۴ سال دوران فعالیتش بود.

📜در روز ۱۱ اوت سال ۲۰۱۲؛ ۹ سال پیش در چنین روزی، چندین زلزله در تبریز باعث کشته شدن ۳۰۶ نفر و زخمی شدن ۳ هزار تن دیگر شد.

مرور تاریخ آمریکا و جهان هر روز در «جهان ما»