مروری بر تاریخ آمریکا و مهمترین رخدادهای بین المللی

📜در روز ۱۴ اوت سال ۱۸۴۲؛ ۱۷۹ سال پیش در چنین روزی، در جریان جنگ سرخپوستان آمریکا با امریکاییها، نبرد دوم سمینول پایان یافت و قبیله سمینول مجبور به ترک فلوریدا شدند.

📜 در روز ۱۴ اوت سال ۱۹۳۵؛ ۸۶ سال پیش در چنین روزی، فرانکلین روزولت قانون امنیت اجتماعی را امضا کرد و بر اساس آن سیستم دولتی برای پرداخت حقوق بازنشستگی تاسیس شد.

📜در روز ۱۴ اوت سال ۱۹۳۶؛ ۸۵ سال پیش در چنین روزی، آخرین اعدام در ملاء عام در ایالت کنتاکی آمریکا برگزار شد.

📜 در روز ۱۴ اوت سال ۱۹۴۱ ؛۸۰ سال پیش در چنین روزی، در جریان جنگ جهانی دوم وینستون چرچیل و فرانکلین روزولت منشور آتلانتیک را امضا کردند که در واقع هدف گذاری برای روزهای پس از جنگ بود.

📜 در روز ۱۴ اوت سال ۱۹۴۷ ؛۷۴ سال پیش در چنین روزی، پاکستان استقلال خود را از امپراتوری بریتانیا به دست آورد .

📜 در روز ۱۴ اوت سال ۱۹۷۱؛ ۵۰ سال پیش در چنین روزی، بحرین استقلال خود را از انگلستان به دست آورد.

📜 در روز ۱۴ اوت سال ۲۰۰۳؛ ۱۸ سال پیش در چنین روزی، قطعی گسترده برق در مناطق شمال شرقی قاره آمریکا باعث خاموشی در در ایالت انتاریو کانادا و همچنین چندین ایالت شرقی آمریکا شد. اکثر شهرهای آمریکا بعد از ۷ ساعت برقشان وصل شد اما بسیاری از خدمات عمومی تا ساعت ها بعد همچنان متوقف شده بود.علت این قطعی برق گسترده یک اشکال در سیستم مدیریت رایانه‌ای برق این مناطق اعلام شد . این دومین قطعی‌برق بزرگ در تاریخ جهان بعد از قطعی برق جنوب برزیل در سال ۱۹۹۹ بود.

📜در روز ۱۴ اوت سال ۲۰۰۷؛ ۱۴ سال پیش در چنین روزی، بمبگذاری بزرگ در منطقه القحطانی عراق اتفاق افتاد که باعث کشته شدن ۵۰۰ نفر شد؛ در این منطقه یزیدیان عراق سکنا دارند.

📜 در روز ۱۴ اوت سال ۲۰۱۳؛ هشت سال پیش در چنین روزی، دولت مصر به دلیل درگیری های پیش آمده بین نیروهای امنیتی و حامیان رئیس جمهور پیشین این کشور یعنی محمد مرسی که باعث کشته شدن صدها نفر از معترضان شد مجبور به اعلام وضعیت فوق‌العاده در این کشور شد.

📜در روز ۱۴ اوت سال ۲۰۱۵ ؛شش سال پیش در چنین روزی، سفارت آمریکا در هاوانا بعد از ۵۴ سال بازگشایی شد این اقدام بد از تصمیم دولت اوباما در جهت عادی سازی روابط با دولت کوبا اتفاق افتاد.

مرور تاریخ جهان و آمریکا هر روز در «جهان ما»