مروری بر تاریخ آمریکا و مهمترین رخدادهای بین المللی

📜 در روز ۲۲ سپتامبر سال ۱۶۹۲؛ ۳۲۹ سال پیش در چنین روزی، آخرین زنانی که به اتهام جادوگری در شهر سالم ایالت ماساچوست محکوم‌شده بودند، به دار آویخته شدند. بعد از این روز دیگر احکام سایر زنان اجرایی نشد و همگی آزاد شدند.

📜 در روز ۲۲ سپتامبر سال ۱۷۷۶ ؛۲۴۵ سال پیش در چنین روزی، ناتان هیل سرباز ارتش قاره‌ای و جاسوس آمریکایی در طی انقلاب آمریکا در خیابان سوم نیویورک بر درختی به دار آویخته شد. او زمانی‌که انقلاب آمریکا علیه نیروهای بریتانیایی شروع شد، به‌سرعت به انقلابیون پیوست. ناتان هیل توانست بهترین خطوط دفاعی انگلیسی‌ها را شناسایی کند و جلوی حمله آمریکایی‌ها به این مناطق را بگیرد در عوض آمریکا به ضعیف‌ترین خطوط انگلیس حمله و آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کرد .او بعد از این توسط سربازان انگلیسی دستگیر و به دار آویخته شد.

📜 در روز ۲۲ سپتامبر سال ۱۸۶۲؛ ۱۵۹ سال پیش در چنین روزی، نسخه‌ای ابتدایی از اعلامیه آزادی بردگان توسط آبراهام لینکلن منتشر شد. اعلامیه آزادی بردگان از فرمان‌های مهم لینکلن است که آن را در اوج جنگ داخلی آمریکا صادر کرد و سپس در قانون اساسی ایالات‌متحده مدون ساخت.

📜 در روز ۲۲ سپتامبر سال ۱۹۶۵؛ ۵۶ سال پیش در چنین روزی جنگ بین هندوستان و پاکستان بر سر منطقه کشمیر بعد از این‌که سازمان ملل درخواست آتش‌بس به هر ۲ طرف داد، پایان یافت.

📜 در روز ۲۲ سپتامبر سال ۱۹۷۵؛ ۴۶ سال پیش در چنین روزی، سارا جین مور تلاش کرد تا رییس‌جمهور جرالد فورد را به قتل برساند اما توسط مأموران سرویس مخفی ایالات‌متحده دستگیر شد.

📜 در روز ۲۲ سپتامبر سال ۱۹۷۹؛ ۴۲ سال پیش در چنین روزی، نوری بسیار شدید که یادآور تسلیحات انفجار در تسلیحات هسته‌ای بود در نزدیکی جزایر پرنس ادوارد مشاهده شد علت این نور شدید هیچ‌گاه مشخص نشد.

📜 در روز ۲۲ سپتامبر سال ۱۹۸۰؛ ۴۱ سال پیش در چنین روزی عراق به ایران حمله کرد و آغازگر ۸ سال جنگ تحمیلی شد.

مرور تاریخ جهان و آمریکا هر روز در «جهان ما»