مروری بر تاریخ آمریکا و مهمترین رخدادهای بین المللی

📜 در روز ۲۶ سپتامبر سال ۱۷۷۷؛ ۲۴۴ سال پیش در چنین روزی در جریان انقلاب آمریکا، نیروهای ارتش بریتانیا فیلادلفیا را اشغال کردند.

📜 در روز ۲۶ سپتامبر سال ۱۷۸۹؛ ۲۳۲ سال پیش در چنین روزی، جرج واشنگتن رئیس‌جمهور آمریکا، توماس جفرسون را به‌عنوان اولین وزیر امور خارجه این کشور برگزید.

📜 در روز ۲۶ سپتامبر سال ۱۹۳۳، ۸۸ سال پیش در چنین روزی، «ماشین‌گان کلی» گنگستر امریکایی خود را تسلیم اف‌بی‌آی کرد و در حال تسلیم شود که فریاد می‌زد «شلیک نکنید G Men!»که به‌معنای «مأمورین دولت ایالات متحده» است و از آن به بعد این واژه بر روی مأموران اف‌بی‌آی باقی ماند .

📜 در روز ۲۶ سپتامبر سال ۱۹۵۰؛ ۷۰ یک‌سال پیش در چنین روزی، در جریان جنگ کره، نیروهای سازمان ملل سئول را دوباره از دست نیروهای کره شمالی خارج کردند.

📜 در روز ۲۶ سپتامبر سال ۱۹۶۰؛ ۶۰ یک‌سال پیش در چنین روزی، در شیکاگو اولین مناظره تلویزیونی انتخاباتی بین کاندیداهای ریاست‌جمهوری آمریکا ریچارد نیکسون و جان اف کندی برگزار شد.

📜 در روز ۲۶ سپتامبر سال ۱۹۸۳؛ ۳۸ سال پیش در چنین روزی افسر نیروی هوایی اتحاد جماهیر شوروی به نام استانی اسلاف پتروف با بررسی گزارش نزدیک شدن یک موشک هسته‌ای به خاک جماهیر شوروی به این نتیجه رسید که این موشک نتیجه‌ی ۱ اشتباه کامپیوتری است و نه حمله‌ی ایالات‌متحده و توانست از یک بحران جدی در روابط دو کشور جلوگیری کند.

📜 در روز ۲۶ سپتامبر سال ۲۰۰۰؛ ۲۰ یک‌سال پیش در چنین روزی، اعتراضات ضد جهانی شدن در پراگ در جریان اجلاس صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی به خشونت گرایید. در حدود ۲۰ هزار نفر در این تظاهرات‌ها شرکت کرده بودند.

مرور تاریخ جهان و آمریکا هر روز در «جهان ما»