مروری بر تاریخ آمریکا و مهمترین رخدادهای بین المللی

تقویم تاریخ 27 اوت

📜در روز ۲۷ اوت سال ۱۷۷۶؛ ۲۴۵ سال پیش در چنین روزی، در جریان نبرد لانگ آیلند، نیروهای بریتانیایی تحت فرماندهی «ویلیام هوو» امریکاییهای تحت فرماندهی ژنرال جورج واشنگتن را در جایی که در حال حاضر محله بروکلین در نیویورک است، شکست دادند.

📜در روز ۲۷ اوت سال ۱۸۳۲؛ ۱۸۹ سال پیش در چنین روزی، «بلک هاوک» (شاهین سیاه) رهبر قبیله سوک بومیان آمریکایی به مقامات ایالات متحده تسلیم شد و به جنگ بلک هاوک پایان داد.

📜در روز ۲۷ اوت سال ۱۸۹۶؛ ۱۲۵ سال پیش در چنین روزی، کوتاه ترین جنگ تاریخ دنیا یعنی جنگ بین زنگبار و انگلستان به وقوع پیوست . علت اصلی این جنگ که تنها ۳۸ دقیقه طول کشید، مرگ سلطان طرفدار انگلیس حمد بن ثوینی البوسعید بود که بعد از او خالد بن برغش البوسعید جای او را گرفت . او اما مورد تایید نیرهای انگلیسی نبود. در این نبرد ۵۰۰ مدافع زنگبار کشته شدند و خالد بن برغش نیز به سفارت آلمان پناه برد و از آنجا به افریقای جنوبی پناهنده شد و در همانجا ماند.

📜در روز ۲۷ اوت سال ۱۹۱۶؛ ۱۰۵ سال پیش در چنین روزی، در جریان جنگ جهانی اول، پادشاهی رومانی به اتریش و مجارستان اعلان جنگ کرد و به متفقین پیوست .

📜در روز ۲۷ اوت سال ۱۹۱۸؛ ۱۰۳ سال پیش در چنین روزی، در جریان انقلاب مکزیک و در نبرد آمبوس نوگالس نیروهای ارتش ایالات متحده نیروهای مکزیکی را تحت محاصره درآوردند. این تنها نبرد جنگ جهانی اول بود که در خاک قاره آمریکا صورت می گرفت .

📜در روز ۲۷ اوت سال ۱۹۸۰؛ ۴۱ سال پیش در چنین روزی، بمب بزرگی که توسط یک اخاذ آمریکایی به نام جان بریجز در هتل هاروی ریزورت در نوادا کار گذاشته شده بود منفجر شد. اف بی آی توان خود را به کار بسته بود که بمب را خنثی سازد اما نتوانست اما در این بمبگذاری کسی جان خود را از دست نداد.

📜در روز ۲۷ اوت سال ۲۰۰۳؛ ۱۸ سال پیش در چنین روزی، گفت و گوهای ۶ جانبه بین کره شمالی، کره جنوبی، آمریکا، روسیه، ژاپن و چین برای پیدا کردن راه حلی در جهت رفع نگرانی ها در خصوص برنامه سلاح هسته ای کره شمالی آغاز شد.

مرور تاریخ جهان و آمریکا هر روز در «جهان ما»