مروری بر تاریخ آمریکا و مهمترین رخدادهای بین المللی

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۶۶۳؛ ۳۵۸ سال پیش در چنین روزی، پارلمان انگلستان دومین قانون ناوبری خود را تصویب کرد که بر اساس آن تمام کالاهایی که قرار بود برای مستعمره های آمریکای شمالی فرستاده شود، باید توسط کشتی های تجاری انگلستان و از بنادر انگلستان جابه جا شوند. این قانون، از سری قوانینی بود که در نهایت موجب اعتراض مستعمره نشینان در آمریکا و انقلاب آمریکا علیه انگلستان شد.

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۷۷۵؛ ۲۴۶ روز پیش در چنین روزی، در جریان تاسیس اداره بهداشت و درمان ارتش آمریکا، کنگره دوم قاره ای قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن ، بیمارستانی برای ۲۰ هزار نیروی نظامی آمریکا باید تاسیس می شد.

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۷۷۸؛ ۲۴۳ سال پیش در چنین روزی، در جریان انقلاب آمریکا و در نبرد اول اوشانت، نیروهای انگلیسی و فرانسوی به رویارویی با یکدیگر پرداختند.

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۷۸۹؛ ۲۳۲ سال پیش در چنین روزی، اولین آژانس فدرال دولت آمریکا یعنی وزارت امور خارجه تاسیس شد.

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۸۹۰؛ ۱۳۱ سال پیش در چنین روزی، وینسنت ونگوگ، نقاش هلندی، با اسلحه به خود شلیک کرد و دو روز بعد بر اثر جراحات وارده جان باخت.

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۹۱۹؛ ۱۰۲ سال پیش در چنین روزی، شورش های نژادی شیکاگو آغاز شد . این شورش ها از ساحل جنوبی آغاز شد و تا ۵ روز ادامه داشت. در طی این نا آرامی ها ۳۸ تن جان خود را از دست داده و ۵۳۷ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۹۲۹؛ ۹۲ سال پیش در چنین روزی، کنوانسیون ژنو که مرتبط با نوع برخورد با زندانیان جنگی بود، توسط ۵۳ کشور به امضا رسید.

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۹۴۰؛ ۸۱ سال پیش در چنین روزی، انیمیشن کوتاه یک خرگوش وحشی» منتشر شد که در آن شخصیت باگزبانی به دنیا معرفی شد.

تقویم تاریخ ۲۷ ژوئیه

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۹۵۳؛ ۶۸ سال پیش در چنین روزی، توقف دشمنی ها در جنگ کره با امضای توافق آتش بس بین ایالات متحده، چین و کره شمالی به دست آمد. سینگمان ری، رییس جمهور کره جنوبی این توافق را نپذیرفت اما گفت آتش بس را در نظر می گیرد.

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۹۶۴؛ ۵۷ سال پیش در چنین روزی، در جریان جنگ ویتنام، دولت ایالات متحده ۵ هزار نیروی مستشاری دیگر را نیز به ویتنام جنوبی اعزام کرد که بر این اساس تعداد نیروهای آمریکایی به ۲۱ هزار نفر افزایش یافت .

📜در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۹۷۴؛ ۴۷ سال پیش در چنین روزی، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکایی اولین بند از استیضاح نیکسون را به دلیل رسوایی واترگیت و تلاش رییس جمهور برای ممانعت از اجرای عدالت، به تصویب رساند.

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۹۹۵؛ ۲۶ سال پیش در چنین روزی، بنای یادبود کشته شدگان آمریکا در جنگ دو کره در واشنگتن احداث شد.

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۱۹۹۶؛ ۲۵ سال پیش در چنین روزی، یک بمب دست ساز لوله ای در پارک مرکزی المپیک در آتلانتای آمریکا در جریان برگزاری بازیهای المپیک تابستانی سال ۹۶ منفجر شد. ریچارد جوئل شخصی بود که با تماس با پلیس اعلام کرد که این بمب را پیدا کرده است اما بعدا خودش متهم به ساخت بمب شد.

📜 در روز ۲۷ ژوئیه سال ۲۰۱۶؛ ۵ سال پیش در چنین روزی، دونالد ترامپ که در آن زمان نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود اظهار امیدواری کرد که روس ها بتوانند ۳۰ هزار ایمیلی که در سرور شخصی هیلاری کلینتون قرار داشت و حذف شده بود را بازیابی کنند.

مرور تاریخ آمریکا و جهان هر روز در «جهان ما»