مروری بر تاریخ آمریکا و مهمترین رخدادهای بین المللی

📜 در روز ۳۱ ژوئیه سال ۱۴۹۸؛ ۵۲۳ سال پیش در چنین روزی، در سومین سفر خود به نیم کره غربی، کریستف کلمب به اولین اروپایی ای تبدیل شد که جزیره ترینیداد را کشف کرد.

📜 در روز ۳۱ ژوئیه سال ۱۷۱۵؛ ۳۰۶ سال پیش در چنین روزی، گنج ها و خزانه طلای اسپانیا با ۱۲ کشتی از کوبا خارج شد تا به اسپانیا برود اما در راه طوفانی بزرگ ۱۱ کشتی را در نزدیکی فلوریدای آمریکا غرق کرد. چند قرن بعد، این گنج از عمق دریا بیرون کشیده شد.

📜 در روز ۳۱ ژوئیه سال ۱۷۹۰؛ ۲۳۱ سال پیش در چنین روزی، اولین گواهی ثبت اختراع آمریکا به نام ساموئل هاپکینز برای ثبت پروسه فرایند الکترولیز پتاس که گونه ای نمک معدنی است، صادر شد.

📜 در روز ۳۱ ژوئیه سال ۱۸۷۴؛ ۱۴۷ سال پیش در چنین روزی، دکتر پاتریک فرانسیس هیلی ، تبدیل به اولین آفریقایی- آمریکایی ای شد که به عنوان رییس دانشگاه جورج تاون که اکثر کارمندان و دانشجویانش سفید پوست بودند، انتخاب شد.

📜 در روز ۳۱ ژوئیه سال ۱۹۴۸؛ ۷۳ سال پیش در چنین روزی، ناو جنگی یو اس اس نوادا بعد از گذر کردن از دو تست بمب های اتمی و هدف قرار گرفتن توسط سه کشتی دیگر ، سرانجام در یک حمله اژدر هوایی غرق شد. از این کشتی به عنوان هدفی برای مانورهای نظامی استفاده می شد.

📜 در روز ۳۱ ژوئیه سال ۱۹۹۱؛ ۳۰ سال پیش در چنین روزی، ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی هر دو پیمان استارت یک را امضا کردند تا برای اولین مرتبه ذخایر هسته ای خود را محدود کنند.

📜 در روز ۳۱ ژوئیه سال ۲۰۰۶؛ ۱۵ سال پیش در چنین روزی، فیدل کاسترو قدرت را به برادرش رائول تحویل داد.

31 ژوئیه

مرور تاریخ آمریکا و جهان هر روز در «جهان ما»