مروری بر تاریخ آمریکا و مهمترین رخدادهای بین المللی

📜در روز ۶ ژوئیه سال ۱۷۷۹؛ ۲۴۲ سال پیش در چنین روزی، نیروهای فرانسوی که برای کمک به آمریکاییها در نبرد با انگلیس راهی این کشور شده بودند، در نبرد دریایی با نام نبرد گرنادا، با نیروهای دریایی بریتانیا درگیر شدند.

📜در روز ۶ ژوئیه سال ۱۸۳۵؛ ۱۸۶ سال پیش در چنین روزی، جان مارشال سومین قاضی القضات دیوان عالی آمریکا در سن ۷۹ سالگی درگذشت. دو روز بعد ، زمانی که برای گرامیداشت او ناقوس آزادی به صدا درآمد، این ناقوس ترک خورد.

📜در روز ۶ ژوئیه سال ۱۸۵۴؛ ۱۶۷ سال پیش در چنین روزی، اولین کنوانسیون حزب جمهوری خواه در ایالات متحده در جکسون میشیگان برگزار شد.

📜در روز ۶ ژوئیه سال ۱۸۹۲؛ ۱۲۹ سال پیش در چنین روزی، هشتصد کارگر بخش فولاد آمریکا نبرد یک روزه ای را با مزدورانی که پینکرتون آغاز کردند که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر و زخمی شدن دهها نفر دیگر شد.

📜در روز ۶ ژوئیه سال ۱۹۴۷؛ ۷۴ سال پیش در چنین روزی، اسلحه های AK-47 در اتحاد جماهیر شوروی به تولید انبوه رسید. این اسلحه ها در دنیا با نام «کلاشینکف» مطرح است.

تقویم تاریخ ۶ ژوئیه

📜در روز ۶ ژوئیه سال ۱۹۹۵؛ ۲۶ سال پیش در چنین روزی، در جنگ بوسنی، نیروهای صرب تحت فرماندهی ژنرال راتکو ملادیک حملات خود به شهر سربرنیکا در بوسنی را آغاز کردند.

مرور تاریخ آمریکا و جهان هر روز در «جهان ما»